LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Verë në pranverë/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

9 Prill 2024, 07:08, Sociale CNA
Verë në pranverë/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Foto ilustruese

Ditën e martë vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme me mot të kthjellët dhe vlera të larta presioni për pjesën më të madhe të kohës.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina fiton shpejtësi deri në 9 m/sek duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 9 deri 26°C, në zonat e ulëta 9 deri 29 °C, në zonat bregdetare 12 deri 28°C./ CNA

Lajmet e fundit nga