LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthehen ditët e ftohta/ Moti për sot

22 Prill 2024, 07:01, Sociale CNA

Rikthehen ditët e ftohta/ Moti për sot

Vendi ynë parashikohet të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme për shkak të depërtimit të një zone të thellë me presionit atmosferik të ulët pozicionuar mbi Detin Mesdhe në veri të kontinentit Afrikan dhe një mbi Gadishumllin Apenin.

Ditën e Hënë pritet një përmirëm i përkohshëm i kushteve atmosferike. Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash në shtim pas orëve të pasdites.

Temperaturat maksimale pritet të jenë deri në 22 gradë Celsius ndërsa minimalet deri në 5 gradë Celsius./ CNA

Lajmet e fundit nga