LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Moti për ditën e sotme

11 Prill 2024, 07:03, Sociale CNA

Moti për ditën e sotme

Ditën e enjte vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike si rezultat i depërtimit të masave ajrore të ngrohta dhe të thata jugore me origjinë nga Afrika e Veriut.

Moti parashikohet të jetë i kthjellët e me kohëzgjatje të orëve mne diell gjatë gjithë ditës në të gjithë territorin, ndërsa nuk do të mungojnë alternime të herëpashershme vranësirash të larta transparente, të cilat do të jenë kalimtare.

Mjegull/mjegullinë në zonat luginore në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë me drejtim verilindje - veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-4 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina hera-herës era fiton shpejtësi deri 8 m/sek shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1-2 ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga