LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

20 Prill 2024, 08:20, Sociale CNA
Reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Foto ilustruese

Ditën e shtunë pritet përmirësim i përkohshëm i kushteve atmosferike.

Moti parashikohet të jetë i kthjellët deri në orët e pasdites e më pas shtim gradual i vranësirave.

Në orët e vona të mbrëmjes priten reshje shiu me intensitet të ulët në veriperëndim të vendit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare 2-8 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina në orët e paradites era bëhet e vrullshme dhe fiton shpejtësi 10-16 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-3 ballë./CNA 

Reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Lajmet e fundit nga