LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike/ Moti për ditën e sotme

11 Maj 2023, 07:00, Sociale CNA
Reshje në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa
Foto ilustruese

Ditën e enjte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me vranësira mesatare deri të dendura.

Reshjet e shiut do të jenë me intensitet të ulët deri mesatar dhe pritet të jenë prezente që në orët e para të mëngjesit fillimisht në veriperëndim e më pas në të gjithë vendin.

Hera-herës do të ketë reshje në formën e shtëngatave të shoqëruara me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-juglindje me shpejtësi mesatare 1-8 m/s, ndërsa përgjatë pjesës bregdetare fiton shpejtësi deri 15 m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2 deri 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 8 deri 15°C                                                                                                                                                          

në zonat e ulëta 9 deri 21°C                                                                                                                                               

në zonat bregdetare 10 deri 20°C.

Lajmet e fundit nga