LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu në Veri, në pjesën Qendrore e Lindore/ Moti për ditën e sotme

25 Prill 2023, 07:21, Sociale CNA
Reshje shiu në Veri, në pjesën Qendrore e Lindore/ Moti për
Foto ilustruese

Vijojnë masat ajrore të paqëndrueshme të mbeten prezente në Ballkanin Veriperëndimor duke diktuar kushtet e motit edhe në territorin shqiptar.

Parashikohet që të mbetemi nën ndikimin e vranësirave të shpeshta, të cilat herë pas here do të gjenerojnë reshje shiu në Veri dhe pjesërisht në zonat Qendrore e Lindore të vendit tonë.

Ndërsa zonat Jugore parashikohet të jenë në dominimin e kthjellimeve, kalimeve të vranësirave dhe momenteve të pakta me pika shiu.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke u luhatur nga 4°C deri në 22°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga