LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 29 gradë celsius/ Moti për ditën e sotme

8 Maj 2023, 07:16, Sociale CNA
Temperaturat deri në 29 gradë celsius/ Moti për ditën e
Foto ilustruese

Pjesa e parë e ditës do të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, të cilat do të sjellin alternime kthjellimesh dhe kalime të pakta vranësirash, që më të dukshme do të jenë në zonat verilindore.

Ndërsa orët vijuese do t’i bëjnë më të dukshme vranësirat në territor duke krijuar mundësi për reshje të pakta shiu në gjysmën lindore të vendit tonë. Reshjet e pakta të shiut do të jenë prezente edhe gjatë orëve të natës.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke u luhatur nga 5°C deri në 29°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi perëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim të ulët./ CNA.al

Lajmet e fundit nga