LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Temperatura deri në 25°C/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

29 Prill 2023, 07:59, Sociale CNA
Temperatura deri në 25°C/ Parashikimi i motit për ditën e
Foto ilustruese

Dita e shtunë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare.

Reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e mesditës përgjatë relieveve malore në veri të vendit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje - veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8 m/s, ndërsa përgjatë brigjeve detare fiton shpejtësi deri 11 m/s.

Ndërkohë, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, valëzimi në dete do të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Në zonat malore 1-17°C;

Në zonat e ulëta  4-25°C;

Në zonat bregdetare 9-25°C./ CNA.al

Temperatura deri në 25°C/ Parashikimi i motit për ditën e

Lajmet e fundit nga