LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 24 gradë celsius/ Moti për ditën e sotme

5 Maj 2023, 07:16, Sociale CNA
Temperaturat deri në 24 gradë celsius/ Moti për ditën e
Foto ilustruese

Territori shqiptar në pjesën më të madhe të tij do të jetë nën dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, ku gjatë paradites do të ketë dominim të kthjellimeve.

Por do të ketë edhe kalime të pakta të vranësirave, kryesisht në zonat lindore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës vranësirat do të bëhen më të dukshme, ku në zonat verilindore do të krijojnë mundësi për momente me pika shiu.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të rriten ndjeshëm në mesditë duke u luhatur nga 2°C deri në 24°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h kryesisht nga drejtimi veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga