LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu dhe shtrëngata/ Moti për ditën e sotme

10 Maj 2023, 07:07, Sociale CNA

Reshje shiu dhe shtrëngata/ Moti për ditën e sotme

Ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me vranësira mesatare deri të dendura si dhe intervale kthjellimi.

Reshje shiu me intensitet të ulët në orët e para të mëngjesit përgjatë relieveve malore, pas mesditës reshjet e shiut pritet të fitojnë intensitet deri mesatar përgjatë Ultësirës Perëndimore dhe zonave malore, hera-herës reshje në formën e shtëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-juglindje me shpejtësi mesatare 1-8 m/s, ndërsa përgjatë pjesës bregdetare fiton shpejtësi deri 14 m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2 deri 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 8 deri 19°C

në zonat e ulëta 10 deri 22°C

në zonat bregdetare 11deri 22°C.

 

Lajmet e fundit nga