LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gonxhe paralajmëron të rinjtë e “TikTok”-ut/ Po gjurmojmë “karagjozët” që ecin me shpejtësi

17 Mars 2023, 17:32, Sociale CNA
Gonxhe paralajmëron të rinjtë e “TikTok”-ut/ Po
Drejtori i DPSHTRR-së, Blendi Gonxhe

Drejtori i DPSHTRR-së, Blendi Gonxhe ka paralajmëruar të rinjtë që janë përdorues të rrjetit social “TikTok” dhe që kanë nxjerrë trend lëvizjen me shpejtësi.

Gonxhe deklaroi në një dalje televizive se të rinjtë që janë shfaqur duke vozitur mjetin me shpejtësi, po identifikohen dhe po gjurmohen.

“Kodi ynë rrugor ka mbetur pak mbrapa në kohë, është pak i prapambetur. Nuk mund të parashikojmë ato që ndodhën në javët e fundit. Për t’iu kthyer ngjarjeve në javët e fundit, sepse ato tregojnë shumë. Ka një psikozë kolektive dhe pati një antisjellje nga një numër “karagjozësh” “TikTok”-u që u eksituan pas aksidentit dhe tregonin shpejtësinë në video. Këto adresa po identifikohen dhe ende po gjurmohen, do i shkojmë deri në fund”, theksoi ai./ CNA

Lajmet e fundit nga