LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira kalimtare dhe temperaturat deri në 19°C/ Moti për ditën e sotme

17 Mars 2023, 07:11, Sociale CNA
Vranësira kalimtare dhe temperaturat deri në 19°C/ Moti për
Foto ilustruese

Për ditën e sotme vendi ynë do të jetë nën ndikim të masave ajrore të qëndrueshme. Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit e vranësirat pritet të jenë pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2-8m/sek, ndërsa në bregdet dhe lugina era fiton shpejtësi deri në 14m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-3 ballë.  

Temperaturat parashikohen: në zona malore nga -1 deri në 13°C, në zonat e ulëta nga 2 deri në 19°C në zonat bregdetare nga 4 deri në 19°C./ CNA.al

Lajmet e fundit nga