LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sërish reshje shiu në të gjithë vendin/ Moti për ditën e sotme

16 Mars 2023, 07:04, Sociale CNA
Sërish reshje shiu në të gjithë vendin/ Moti për
Foto ilustruese

Orët e para të mëngjesit pritet të jenë në mbizotërimin e vranësirave të shpeshta, të cilat do të gjenerojnë reshje të pakta shiu në të gjithë vendin, ku më të dukshme do të jenë pjesërisht në qendër dhe jug të Shqipërisë.

Ndërsa duke filluar në orët e mesditës dhe në vijim do të kemi përmirësim të dukshëm të kushteve të motit në të gjithë vendin. Në ultësirën perëndimore do të ketë edhe intervale të gjata me kthjellime. Ndërsa në zonat malore mbeten prezente vranësirat kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 1°C deri në 17°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi verior kryesisht duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 4 - 5 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga