LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 18°C/ Moti për ditën e sotme

13 Mars 2023, 07:04, Sociale CNA
Temperaturat deri në 18°C/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Pjesa e parë e ditës në territorin shqiptar do të jetë në dominimin e kthjellimeve, të cilat më të dukshme do të jenë në ultësirën perëndimore dhe kalime të pakta vranësirash pritet të ketë në zonat malore.

Ndërsa në orët e pasdites dhe mbrëmjes parashikohet që pothuajse i gjithë vendi ynë të jetë nën ndikimin e vranësirave kalimtare, të cilat më të fokusuara do të jenë përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të vijojnë të rriten lehtë në mesditë duke u luhatur nga 0°C deri në 18°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior kryesisht duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga