LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fundjava vjen me reshje dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për sot dhe nesër

13 Maj 2023, 08:03, Sociale CNA
Fundjava vjen me reshje dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për sot dhe
Foto ilustruese

Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Ditën e sotme moti pritet të jetë me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh. Reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e mesditës kryesisht përgjatë relieveve malore me intensitet të ulët, ndërsa  në veriperëndim dhe jugperëndim me intensitet deri mesatar.

Dita e diel parashikohet të jetë me  mot me vranësira dhe intervale të shkurtëra kthjellimesh. Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit në pjesën më të madhe të vendit. Reshjet pritet të mbeten prezente të herëpasherëshme gjatë ditës me intensitet të ulët deri mesatar.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, e cila hera-herë kryesisht ditën e dielë pritet të fitojë shpejtësi deri në 20-25m/sek, kryesisht përgjatë zonave luginore dhe brigjeve detare në jug të vendit.

Deti pritet të jetë me valëzime të forcës 4-6 ballë, kryesisht ditën e dielë./ CNA.al

Fundjava vjen me reshje dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për sot dhe

Fundjava vjen me reshje dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për sot dhe

Lajmet e fundit nga