LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Freskohet fundjava/ Si pritet të jenë temperaturat të shtunën dhe të dielën

19 Gusht 2022, 15:47, Sociale CNA
Freskohet fundjava/ Si pritet të jenë temperaturat të
Foto ilustruese

Fundjava pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore të paqëndrueshme dhe më të freskëta.

Dita e shtunë parshikohet të ketë mot me vranësira dhe kthjellime. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, priten reshje shiu që në orët e para të mëngjesit në pjesën perëndimore dhe pjesërisht atë qëndrore me intensitet të ulët deri mesatar, lokalisht reshje në formën e shtrëngatave.

Gradualisht reshjet e shiut të herëpasherëshme do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të vendit, por me intensitet të ulët. 

Dita e dielë parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Ashtu si të shtunën, reshjet e shiu do të jenë të herëpashershme me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit.

Era parashikohet nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe në momentin e zhvillimit të vranësirave fiton shpejtësi deri në 15m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-2 ballë./ B.A. - CNA.al

Freskohet fundjava/ Si pritet të jenë temperaturat të

Freskohet fundjava/ Si pritet të jenë temperaturat të

Lajmet e fundit nga