LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Zgjedhjet e 14 majit”/ Berisha i jep porositë shqiptarëve të Londrës

18 Mars 2023, 18:08, Politikë CNA

“Zgjedhjet e 14 majit”/ Berisha i jep porositë shqiptarëve

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka kërkuar shqiptarëve të Londrës të mbështesin kandidatët e primareve në zgjedhje pasi kanë mbetur vetëm 2 muaj.

Berisha i ka bërë thirrje shqiptarëve të ndihmojnë  në fitoren e kandidatëve të primareve dhe t’i ndihmojnë ata për të shkqlqyer në zgjedhjet e 14 majit.

“Të ndihmoni në fitoren e kandidatëve tanë. Për herë të parë në 32 vite kandidatët tanë, që të gjithë janë kandidatë të dalë nga vota e lirë, të zgjedhur nga anëtarësia dhe mbështetësit e PD-së. Kësaj radhe Edi Rama bllokoi ndryshimet ligjore në kundërshtim dhe vendimin e GJK, e cila sanksionon të drejtën e pakundërshtueshme tuajën, që ju të votoni për kandidatët, këshilltarët e drejtuesit që ju dëshironi. Ne do bëjmë gjithçka që ju të votoni siç votojnë të gjithë emigrantët në të gjithë Europën pa asnjë pengesë. Ndaj sëbashku të bashkojmë forcat për realizimin e një fitoreje të shkëlqyer në 14 maj, për të përmbysur monizmin”, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga