LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha i “tërheq veshin” ambasadorëve/ Paralajmërimi i fortë: Do bëj publike trillimet e tyre

18 Mars 2023, 18:00, Politikë CNA

Berisha i “tërheq veshin” ambasadorëve/ Paralajmërimi

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar sërish ambasadorën e Yuri Kim për bashkëpunimin e saj me kryeministrin Edi Rama për shpalljen e tij non-grata.

Ndër të tjera ai ka akuzuar edhe ambasadorin e Britanisë, Alastair King-Smith, se ka trilluar për të në qeverinë e tij dhe ka paralajmëruar se do të nxjerr dokumenta që vërteton trillimet e tij.

“Yuri Kim e korruptuar nga Edi Rama në të njëtin mënyrë si McGonigal. E denoncoi me keqardhje, pasi SHBA është vendi që në i detyrohemi shunë , por e bëj këtë sepse ajo bashkë me Ramën ka shkelmuar Kushtetutën e Shqipërisë.Zonja në fjalë mblodhi anëterarët e bashkimit europian dhe u kërkoi shpalljen time non-grata por mori një jo të thatë, dhe jo vetëm kaq por dhe shkaqet pse jo. Së dyti ajo kishte dokumenta dhe fakte dhe së treti ajo e bëri këtë që të ndihmonte Edi Ramën. Në të njëtën mënyrë veproi edhe ambasadori i Britanisë, i cili ka mashtruar qeverinë e madhërisë së tij në çdo gjë që ka publikuar për Berishën. Do ti bëjë publike të gjitha trillimet e një njeriu të ulët. Unë kam besim të madh te drejtësia e vendit ku jeni ju. Ky diplomat i korruptuar pasi ka mashtruar qeverinë  e tij, vazhdon ta mashtroj. Ambasadorin jam betuar se do ta sulmoj publikisht”, tha ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga