LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ti, Ilir Meta që të kapën në Dajt pa pantallona”/ Përplasjet mes Berishës dhe kreut të PL-së, që sot janë aleatë

1 Gusht 2022, 09:59, Politikë CNA

“Ti, Ilir Meta që të kapën në Dajt pa

Me  27 shator të vitit 2000 nga Vlora, kreu i PD-së Sali Berisha, lëshoi akuza të ashpra ndaj Ilir Metës, që në atë kohë ishte kryeministër.

Nga sheshi i Flamurit, Berisha u bënte thirrje vlonjatëve, që t’i shtypin kokën, kush iu prek votën.

“Ti Ilir Meta, do të më falni për shprehjen, që të kapin banditët në mal të Dajtit pa pantallona, ti Ilir Meta, që më 14 shtator mbushe poturet, ti Ilir Meta, që herë flet si pulë, kurse gjetiu tund vithet si gjel mbi pe. Ti je ai që do të thuash më 2 tetor, 'mbathja' Fatos se prapa të vjen Meta”, është shprehur Berisha para qytetarëve vlonjatë.

Kur kanë kaluar rreth 12 vite, Sali Berisha po në pozicionin e kryetarit të PD-së, ka marrë në mbrojtje Ilir Metën, që sipas tij banditët e kishin kapur pa pantallona në Dajt.

Me Metën që dikur, gjithnjë sipas deklaratave të Berishës, mbushte poturet, kreu i PD-së, kërkon të rrëzojë Qeverinë “Rama”, Qeverinë që Lulzim Basha i dhuroi tri mandate./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga