LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali/ Carlo Bollino publikon sondazhin në shkelje të ligjit

9 Maj 2023, 19:31, Denoncim CNA
Skandali/ Carlo Bollino publikon sondazhin në shkelje të ligjit
Carlo Bollino

Një skandal është duke ndodhur me median e Carlo Bollinos. Kur kanë mbetur pak ditë nga zgjedhjet e 14 majit, Bollino po publikon një sondazh në shkelje të ligjit.

Afati ligjor për publikimin e sondazhe ka mbaruar ditën e djeshme. Këtë gjë e njoftoi edhe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e djeshme, me anë të një deklarate në rrjetet sociale.

Skandali/ Carlo Bollino publikon sondazhin në shkelje të ligjit

Gjithashtu edhe Autoriteti i Mediave Audiovizive rikujtoi mediat ditën e djeshme me e-mail për këtë aft, ku i kërkonte këtyre të fundit të mbyllnin sondazhet.

Skandali/ Carlo Bollino publikon sondazhin në shkelje të ligjit

Pra, mediat e kanë pasur të qartë se nga dita e sotme nuk lejohen të publikohen sondazhe politike në lidhje me zgjedhjet vendore.

Por Carlo Bollino duket se nuk ndalet. Sot ai ka njoftuar me një shkrim në median e tij se në darkë do të nxjerrë sondazhin e gjashtë dhe të fundit për zgjedhjet.

Në shkelje të ligjit, Bollino publikon një sondazh, që qartazi do jetë pro qeverisë. Kuptohet që është thjeshtë një zëdhënës dhe propagandues i Rilindjes, por shkelja e ligjit është tashmë e provuar./ CNA.al

Skandali/ Carlo Bollino publikon sondazhin në shkelje të ligjit

Lajmet e fundit nga