LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Hajduti krekoset nga mëngjesi deri në darkë”/ Mesazhi i fortë i Këlliçit për largimin e shqiptarëve

16 Shtator 2022, 22:08, Politikë CNA
“Hajduti krekoset nga mëngjesi deri në darkë”/
Deputeti demokrat, Belind Këlliçi

Deputeti demokrat, Belind Këlliçi ka publikuar në rrjetet sociale një video e cila tregon një grup të rinjsh që kanë marrë riskun të largohen me gomone drejt Britanisë së Madhe.

Krahas këtij fenomeni, Këlliçi shkruan se populli po shpërbëhet.

Ndër të tjera Këlliçi shprehet se duhet larguar Edi Rama përpara se në Shqipëri të mbesë vetëm ai.

Shpërbërja e një populli!

Ikja nga ky realitet përjetohet me gëzim. Shpëtim nga shteti yt. Edhe brezi ynë sheh të afërmit e miqtë të largohen, ndoshta përgjithnjë.

Shqiptarët po mërgojnë për të gjetur një shtet që i mbron, që kujdeset për ta, që u jep mundësi jete dhe të ardhme. Këtu nuk qeveriset. Këtu hajduti krekoset në ekran nga mëngjesi deri në darkë.

Duhet të largojmë një për të shpëtuar gjithë të tjerët.

Të largojmë Ramën përpara se në Shqipëri të mbesë vetëm ai!”, shkruan Këlliçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga