LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pse i dorëzojnë falas kompetencat magjistratët tanë?

30 Qershor 2022, 08:29, Opinione Artan Fuga
Pse i dorëzojnë falas kompetencat magjistratët tanë?
Artan Fuga

Dje u bë takimi i Natos. Në fakt, hyrja e Shqipërisë në NATO para një dekade e gjysmë ishte një arritje madhe jo thjesht e Partisë demokratike që qeveriste në atë kohë, por e Shtetit, dhe e Kombit!

Filmime nga dje sigurisht u dhanë t'i shohim ne qytetarët dhe të reflektojmë. Edhe unë bëra reflektimin tim.

Nuk kuptoj se përse Presidenti i Republikës nuk ishte ai që na përfaqësonte atje. Ose të paktën të ishte edhe ai!

Sepse atij i takon, po nuk shkoi nuk bënte detyrën. Ai është kryetari i shtetit, ai është nënshkruesi i traktave ndërkombëtare dhe i marrëveshjeve, ai është komandant i ushtrisë!

Se kryeministrat nuk kanë punë me sigurinë e jashtme ushtarake të vendit. Eshtë mbi ta si mision kryesor. Ka mbi ta që e kanë detyrim.

Kryeministrat pastaj e përdorin për propagandë sepse janë kryetarë forcash politike. Kurse atje është çështje mbipartiake.

Zaten kështu e kanë pasur sundimtarët në Shqipëri? Kap të fortin e jashtëm për ta përdor për pushtet politik brenda vendit!

Kaq e thjeshtë.

Por, nuk kuptoj se përse Presidentët, deputetët, kryetarët e bashkive, nëpunësit lënë mënjanë detyrime të tyre dhe ua falin të tjerëve kompetencat që kanë!

Nuk e kuptoj vërtet! Ja këtë mendoja duke parë filmimet te TV Propaganda Fide/CNA.al

09:20 Opinione Ditmir Bushati

Më shumë siguri!

Me Samitin e NATO-s në Madrid, Aleanca transatlantike po p...

14:12 Opinione Edison Ypi

Ypi denbabaden

Qysh fëmijë e dija se për shkak të kushërinjve të arra...

15:53 Opinione Ilir Levonja

Edi Enver Rama

Shqiptarë dilni e protestoni, boll u morët me idiotizm...

Lajmet e fundit nga