LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shpallet fituesi i “X Factor Albania 5”

20 Prill 2024, 09:08, Lifestyle CNA
Shpallet fituesi i “X Factor Albania 5”
Foto ilustruese

Fitues i “X Factor Albania 5” u shpall mbrëmjen e djeshme Alis. Djali nga Shkodra rrëmbeu zemrat e publikut javë pas jave, me zërin e tij brilant.

Mentori i tij në këtë rrugëtim ishte Young Zerka. Ndërsa në vendin e dytë u rendit Jet.

Nga 30 konkurrentë në fazën e vilave të jurisë, 16 prej tyre morën “Po"-të duke siguruar një vend në netët "live" në 3 kategori: Kategoria e vajzave, Kategoria mix dhe Kategoria e djemve.

Në kategorinë e vajzave ishin finaliste: Kejsi, Wendy, Kleansa, Anisa dhe Luna.

Në kategorinë mix: Franku, Borana, Alba, Jetmiri dhe Ingridi.

Në kategorinë e djemve: Aldo, Niki, Kevin, Alisi dhe Genti./CNA

 

Lajmet e fundit nga