LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një ditë pasi u shpall “Ambasadore Nderi”/ Dua Lipa nis fushatën e madhe në ndihmë të Kosovës

6 Gusht 2022, 21:47, Lifestyle CNA

Një ditë pasi u shpall “Ambasadore Nderi”/ Dua Lipa nis

Një ditë pasi u shpall Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës, këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka nisur një fushatë të madhe në mbështetje të popullit të Kosovës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Dua Lipa shkruan se populli i Kosovës ka nevojë për liberalizimin e vizave.

“Sot ne i bashkohemi zërave botërorë për të kërkuar ndihmën e miqve tanë europianë për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës.

Ndërsa BE-ja vendos kufijtë rreth lirisë sonë, ne do të mbajmë aspiratat tona për t'u çliruar”, shkruan ndër të tjera Dua Lipa në postimin e saj.

"Festivali Sunnyhill ka nisur fushatën më të madhe në mbështetje të popullit të Kosovës.

Nevoja për liberalizimin e vizave për të gjithë qytetarët e saj.

Sot ne i bashkohemi zërave botërorë për të kërkuar ndihmën e miqve tanë evropianë për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës.

Ndërsa BE-ja vendos kufijtë rreth lirisë sonë, ne do të mbajmë aspiratat tona për t'u çliruar.

Postoni dhe shpërndani fotot tuaja të festivalit, me hashtag #SetMeFree dhe ju lutemi ripostoni këtë postim për të përhapur thirrjen.

Dashuria x Dua@sunnyhillfoundation", shkruan kengetarja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga