LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E pazakontë/ Nuk pranon të mbajë zi, vjehrri dhe vjehrra dëbojnë nusen nga shtëpia

31 Janar 2023, 13:28, Lifestyle CNA
E pazakontë/ Nuk pranon të mbajë zi, vjehrri dhe vjehrra
Foto ilustruese

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Durrësit.

Në emisionin "Aldo Morning Show", Dhurata ka treguar se në një familje vjehrri dhe vjehrra kanë dëbuar nusen pasi nuk kishte pranuar të vishte rroba të zeza për shkak se daja i burrit kishte humbur jetën.

Pjesë nga biseda

Dhurata: Ish-burri i ka lënë për barrë ish-gruas të paguajë kredinë. Nuk e ka paguar ai dhe tani duke qenë se zonja ka shtëpi dhe katandi, nuk mund t’i lërë peng, por është detyruar t’i paguajë këstet që nuk i ka paguar zotëria. Dashur pa dashur do të vuaj pasojat e ish-burrit.

Aldo: Pastaj?

Dhurata: Prindërit e një vajze janë mërzitur dhe nuk e pranojnë në shtëpi, pasi vajza është veshur me perçe sepse është martuar me një mysliman.

Aldo: Pastaj?

Dhurata: Një lajm ka të bëjë me një vajzë, nuse e re duke qenë se nuk i mban rrobat e zeza për dajën e burrit, vjehrri dhe vjehrra e kanë larguar nga shtëpia duke i thënë këto kohë të shkosh te prindërit e tu sepse ne na vjen zor nga njerëzit që vijnë këtu dhe ti do t'i nxjerrësh kafen, ti duhet të jesh e veshur me të zeza. Ajo ka ikur, por kanë lindur debate mes burrit dhe kësaj.

Aldo: Një temë shumë interesante kjo!

Lajmet e fundit nga