LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inva Mula sjell “Mik Festival”/ Magjia e Prespës, atje ku shpirti takon muzikën!

29 Korrik 2022, 17:25, Kulturë CNA
Inva Mula sjell “Mik Festival”/ Magjia e Prespës, atje ku
Inva Mula në "MIK Festival"

Ditën e Diel, më 31 korrik 2022, për të tretin vit radhazi, sopranoja shqiptare me famë botërore Inva Mula do të ndajë magjinë e saj përmes muzikës në Parkun Kombëtar të Prespës. Koncertet janë pjesë e edicionit të pestë "MIK Festival", i cili tashmë është bërë një traditë vjetore për rajonin e Korçës në fund të korrikut.

Këtë vit festivali MIK do të zhvillohet në datat 29-31 Korrik. Nën kujdesin e Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit dhe Agjencisë Kombëtare të Zonave të Mbrojtura, me mbështetjen e projektit të financuar nga KfW "Rezerva Ndërkufitare e Biosferës Prespa", Administrata Rajonale për Zonat e Mbrojtura, Korçë dhe Bashkia e Pustecit ftojnë të gjithë qytetaret në dy koncertet e organizuara në Parkun Kombëtar të Prespës./CNA.al

Lajmet e fundit nga