LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau me armë zjarri 62-vjeçarin për raki/Dënohet me burgim të përjetshëm 58-vjeçari

30 Maj 2023, 14:25, Kronika CNA

Vrau me armë zjarri 62-vjeçarin për raki/Dënohet me burgim

Gjykata e Apelit e Juridiksionit të Përgjithshëm ka vendosur për fatin e 58-vjeçarit Sofokli Shani, i cili qëlloi dhe vrau me armë zjarri Irakli Qorrin. Togat e zeza kanë vendosur dënimin me burg përjetë për 58-vjeçarin.

Si ndodhi ngjarja e rëndë?

Ngjarja e rëndë ndodhi më 4 qershor 2021 në një lokal në fshatin Fier i Ri dhe konflikti që nisi për motive të dobëta, përfundoi me vrasjen e një 62-vjeçari dhe plagosjen e djalit të tij.

Rako Qorri dhe djali i tij, Kejdi Qorri, 31 vjeç u qëlluan me breshëri kallashnikovi në ambientet e lokalit që kishin në pronësi. 62-vjeçari ndërroi jetë, ndërsa djali i tij u transportua në gjendje të rëndë për jetën drejt spitalit.

Autori kishte kërkuar të pinte alkool, gjë e cila ishte refuzuar nga viktima, pronar i lokalit Rako (Irakli) Qorri.

Më pas mes tyre ka nisur sherri, teksa Sofokli Shani e goditi pronarin e lokalit. Në ndihmë kanë mbërritur djemtë e Rako Qorrit, të cilët kanë dhunuar Sofokli Shanin.

Ky i fundit shkoi në shtëpi, mori armën dhe qëlloi me armë drejt Rako Qorrit dhe djemve të tij.

 

Lajmet e fundit nga