LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vetëdorëzohet në Kapshticë, 39-vjeçari i shpallur në kërkim

24 Prill 2024, 16:48, Kronika CNA
Vetëdorëzohet në Kapshticë, 39-vjeçari i shpallur
Pika kufitare e Kapshticës

Policia e Korçës ka arrestuar ditën e stome në pikën kufitare të Kapshticës, një 39-vjeçar të shpallur në kërkim.

Sipas policisë 39-vjeçari me inicialet E. D. është vetëdorëzuar në kufi, pasi ndaj tij ishte lëshuar urdhër-arresti. 39-vjeçari është dënuar me 6 vjet burgim, nga të cilat i kanë mbetur për të vuajtur 4 vjet, 11 muaj e 18 ditë burgim, për “Plagosje të rëndë me dashje, me pasojë vdekjen”, kryer në bashkëpunim.

Njoftimi Policisë:

“Drejtoria Vendore e Policisë Korçë ekzekutoi vendimin e Prokurorisë, për ndalimin e shtetasit në kërkim E. D. 39 vjeç, banues në fshatin Pojan të Maliqit, i cili u vetëdorëzua në hyrje të Shqipërisë, në stacionin e Policisë Kufitare Kapshticë.

Gjykata e Apelit Korçë, me vendimin e datës 14.11.2023, e ka dënuar këtë shtetas, me 6 vjet burgim, nga të cilat i kanë mbetur për të vuajtur 4 vjet, 11 muaj e 18 ditë burgim, për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje, me pasojë vdekjen", kryer në bashkëpunim.

Më datë 25.07.2011, në fshatin Pojan, Maliq, ky shtetas, në bashkëpunim me një shtetas tjetër, për motive të dobëta, ka plagosur me pasojë vdekjen, shtetasin A. Z., 78 vjeç, si dhe ka dëmtuar lehtë djalin e tij. 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.”/ CNA

Lajmet e fundit nga