LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Metamorfoza”/ Apeli i GJKKO-së lë në fuqi sekuestron për pasuritë e të afërmve të Gëzim Çelës

23 Prill 2024, 15:55, Kronika CNA
“Metamorfoza”/ Apeli i GJKKO-së lë në fuqi sekuestron
Gëzim Çela

Apeli i Gjykatës së Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka lënë në fuqi sekuestron e pasurive të të afërmve të Gëzim Çelës. 

Njoftimi i Gjykatës: 

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, me trup gjykues të përbërë nga gjyqtarët Daniela Shirka (kryesuese), Igerta Hysi (anëtare) dhe Iliriana Olldashi (anëtare), sot më 23.04.2024, shpalli vendimin mbi çështjen penale nr. 87 akti, datë 16.04.2024 regjistrimi, regjistruar mbi ankimin e shtetases M.Th. me objekt:

“Ankim ndaj vendimit nr. 13, datë 17.03.2024 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, lidhur me sekuestrimin e pasurisë sipas ligjit nr. 10192, datë 03.12.2009”, dhe vendosi:

Miratimin e vendimit nr. 13, datë 17.03.2024 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, përsa i përket ankuesve./ CNA

Lajmet e fundit nga