LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dyshohet se morën ryshfet për një ndërtim pa leje/ Në kërkim kryeinspektori dhe vartësi i tij në Elbasan

23 Prill 2024, 20:29, Kronika CNA
Dyshohet se morën ryshfet për një ndërtim pa leje/ Në
Foto ilustruese

Policia ka shpallur në kërkim kryeinspektorin e IMT-së Elbasan dhe një vartës të tij.

Bëhet fjalë për kryeinspektorin me iniciale A. M., 38 vjeç, dhe inpektorin me iniciale B. Q., 50 vjeç. 

Ata u shpallën në kërkim, pasi Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, me akuzat e “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Korrupsionit pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike”.

Kryeinspektori dhe inspektori i IMT-së Elbasan dyshohen se në muajin prill 2024, nuk kanë kryer detyrat funksionale për një objekt të ndërtuar pa leje, në lagjen “28 Nëntori”, Elbasan, dhe kanë marrë ryshfet për këtë favorizim. 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, ndërkohë që vijon puna intensive për kapjen e tyre./ CNA

Lajmet e fundit nga