LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sherr në Shkodër/ 26-vjeçari plagos me thikë babë e bir

23 Prill 2024, 22:22, Kronika CNA

Sherr në Shkodër/ 26-vjeçari plagos me thikë babë e

Dy persona janë plagosur me thikë mbrëmjen e sotme rreth orës 20:40, në lagjen “Mark Lula” të Shkodrës.

Gjatë një konflikti për motive të dobëta janë plagosur babë e bir, shtetasit me inciale Sh. L., 52 vjeç dhe E. L., 19 vjeç (babë e bir).

Ata u dërguan në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetën.  Falë reagimit në kohë të shërbimeve të Policisë është bërë i mundur identifikimi, kapja dhe shoqërimi në ambientet e Komisariatit të Policisë Shkodër, i autorit të dyshuar, shtetasit A. M., 26 vjeç, banues në Shkodër.

Gjithashtu, shërbimet e Policisë kanë sekuestruar mjetin prerës (thikë) që dyshohet se është përdorur nga ky shtetas, gjatë konfliktit.

Ndërkohë, grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave dhe dokumentimin ligjor të rastit./ CNA

Lajmet e fundit nga