LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkoi për të peshkuar në det/ Rrëshqet 40-vjeçari, nisin kërkimet

25 Shkurt 2024, 19:28, Kronika CNA
Shkoi për të peshkuar në det/ Rrëshqet  40-vjeçari,
Foto ilustruese

3 persona kanë shkuar për të peshkuar në Porto Romano gjatë ditës së sotme, rreth orës 17:15.

Bëhet fjalë për shtetasit A. B., 40 vjeç, E. N., 34 vjeç (vëllai i 40-vjeçarit) dhe M. V., 33 vjeç.

Gjatë peshkimit dyshohet se ka rrëshqitur dhe ka rënë në ujë 40-vjeçari, i cili është tërhequr nga rryma dhe nuk ka mundur të dalë nga deti.

Shërbimet e Policisë Kufitare dhe ato të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe së bashku me polumbarët e RENEA-s do të kryejnë kërkimet për gjetjen e trupit të shtetasit A. B.

Ndërkaq, një grup i posaçëm hetimor i ngritur për rastin, po kryen hetimet për të zbardhur rrethanat./ CNA

Lajmet e fundit nga