LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

3 raste dhune në familje

25 Shkurt 2024, 16:02, Kronika CNA

3 raste dhune në familje

Në zona të ndryshme të Shqipërisë vijon të jetë një shqetësim dhuna në familje.

3 raste dhune në familje janë regjistruar së fundmi në Patos, Roskovec dhe në Kavajë.

Në Patos është ndaluar këtë të diel 46-vjeçari i shpallur në kërkim me iniciale E. T., pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Në fshatin Velmish të Roskovecit u arrestua në flagrancë 51-vjeçari me iniciale A. A., pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij. Kjo e fundit u pajis me urdhër mbrojtjeje.

Ndërkohë, në Kavajë u arrestuan shtetasit I. Ç., 65 vjeç dhe B. Ç, 32 vjeç, babë e bir. Ata akuzohen se kanë dhunuar njëri-tjetrin./ CNA

Lajmet e fundit nga