LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në pranga burri dhunues në Gjirokastër

25 Shkurt 2024, 12:11, Kronika CNA
Në pranga burri dhunues në Gjirokastër
Foto ilustruese

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 43-vjeçar me iniciale S. Xh, i cili dhunonte bashkëshorten në prezencë të vajzës së tyre 13 vjeçe. 

Gjatë shoqërimit 43-vjeçari kundërshtoi me forcë punonjësit e policisë. 

Njoftimi i policisë: 

Gjirokastër/Menjëherë pas sinjalizimit, Policia ndërhyn për të parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të një rasti dhune në familje.

Vihet në pranga 43-vjeçari që dhunonte bashkëshorten, në prezencë të vajzës së tyre të mitur.

Ky shtetas gjithashtu kundërshtoi me forcë, efektivët e Policisë, gjatë shoqërimit.

Sapo janë njoftuar për një rast të dhunës në një familje që banonte në lagjen "Pllakë", shërbimet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër kanë organizuar punën dhe kanë shkuar në banesë, për të arrestuar shtetasin përgjegjës dhe për të parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të dhunës.

Menjëherë u kap në flagrancë dhe u vu në pranga shtetasi S. Xh., 43 vjeç, banues në Gjirokastër.

43-vjeçari dhunonte bashkëshorten në prezencë të vajzës së tyre 13 vjeçe dhe gjatë shoqërimit, kundërshtoi me forcë, punonjësit e Policisë./CNA 

Lajmet e fundit nga