LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja në Durrës/ Gazetari ngre dyshimet: Nuk është krim në bashkëpunim dhe i planifikuar

24 Shkurt 2024, 22:26, Kronika CNA

Vrasja në Durrës/ Gazetari ngre dyshimet: Nuk është krim

Gazetari Ferdinand Dervishi ka deklaruar se vrasja e Pëllumb Metës nuk është krim në bashkëpunim por është kryer nga njëri prej fëmijëve dhe jo në mënyrë të planifikuar.

I ftuar në emisionin Review, gazetari thotë se ka diçka të pazbuluar pasi kemi një vrasje të pajustifikuar.

 “Ka një emergjencë, vajzës duhet t’i ofrohet një psikolog. Besoj se ky nuk është krim me paramendim, nuk besoj se është krim në bashkëpunim. Kemi djalin që ka ardhur nga emigracioni dhe ka një sherr me babain.

Babai është një person shumë i dhunshëm, që në kontaktin e parë me të ndihesh viktimë, i reflektonte këto sjellje me të gjithë.

Pse të mos mendojmë që djali i madh të ketë marrë diçka djali, e ka bërë djali, e rëndë është që kanë zhdukur kufomën, e ka marrë përsipër vajza se alibia që donte ta martonte me zor, kanë menduar se kjo do ishte zgjidhja më e mirë nëse zbulohej nga policia. Por ka diçka të  pazbuluar se kemi një vrasje të pajustifikuar”, tha Dervishi./ CNA

Lajmet e fundit nga