LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

3 fëmijët në arrest, nëna në hetim/ Policia zbardh ngjarjen horror në Durrës

23 Shkurt 2024, 18:12, Kronika CNA

3 fëmijët në arrest, nëna në hetim/ Policia zbardh

Policia e Durrësit në deklaratë për mediat ka zbardhur detaje nga vrasja horror në Durrës, ku  H.M 19-vjeç ka vrarë babain e saj P.M.

Sipas Policisë, janë arrestuar vajza dhe 2 vëllezërit A.M 22 vjeç dhe H.M 24 vjeç ndërsa nëna e fëmijëve B.M është nën hetim për akuzën pengesë të zbardhjes të së vërtetës. 

Trupi i viktimës është gjetur në 22 shkurt. 19-vjeçarja ka pranuar akuzën për bashkëpunëtorë vrasja për shkak të marrëdhënies në familje.

50-vjeçari është vrarë në datën 10 shkurt, momenti që është zhdukur.

Sipas hetimeve në familjen e 19-vjeçares ka patur konflikte të vazhdueshme dhe se 50-vjeçari, kryefamiljari ka kërkuar që të fejojë vajzën pa dëshirën e saj.

Po ashtu është gjetur arma me të cilën është vrarë 50-vjeçari në vendin e njohur si Vaska, në një moçal./ CNA

 

Lajmet e fundit nga