LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapet me kallashnikov dhe armë gjahu/ Në pranga i riu në Fier

24 Shkurt 2024, 11:50, Kronika CNA
Kapet me kallashnikov dhe armë gjahu/ Në pranga i riu në Fier
Momente nga arrestimi

Policia e Fierit ka arrestuar E. I., 31 vjeç, pasi gjatë kontrollit i janë gjetur, 1 armë zjarri kallashnikov, 1 armë gjahu, 2 krehra me fishekë dhe 530 fishekë luftarakë. 

Njoftimi i Policisë: 

Goditje të njëpasnjëshme kundër armëmbajtjes pa leje, në vijim të megaoperacionit kombëtar “Sundimi i ligjit”.
Finalizohet operacioni policor i koduar "Shinat". Sekuestrohen armë zjarri, armë gjahu dhe një sasi e konsiderueshme municioni luftarak.
Policia kap në flagrancë dhe vë në pranga poseduesin e armëve dhe të municionit.

Si rezultat i administrimit të menjëhershëm të informacioneve nga inteligjenca policore, të siguruara në kuadër të planit operacional “Sundimi i ligjit”, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier në bashkëpunim me shërbimet e Forcës së Posaçme "Shqiponja", të DVP Fier, kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Shinat”, si rezultat i të cilit u godit një tjetër rast i mbajtjes pa leje, të armëve dhe municionit.

Gjatë operacionit u kap në flagrancë dhe u vu në pranga shtetasi E. I., 31 vjeç, banues në Fier.

Nga kontrollet, 31-vjeçarit iu gjetën 1 armë zjarri kallashnikov, 1 armë gjahu, 2 krehra me fishekë dhe 530 fishekë luftarak, të cilët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me celularin e të arrestuarit. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme./CNA 

Lajmet e fundit nga