LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qëlloi me thikë 19-vjeçarin/ Kapet autori në Tiranë

29 Mars 2023, 22:11, Kronika CNA

Qëlloi me thikë 19-vjeçarin/ Kapet autori në Tiranë

Një konflikt me një të plagosur u regjistrua mbrëmjen e sotme në Komunën e Parisit, në Tiranë.

Blutë bëjnë me dije se shtetasi me iniciale A. B., goditi me thikë 19-vjeçarin E. T. Falë reagimit të menjëhershëm u bë shoqërimi i autorit 20 vjeçar

Aktualisht i plagosuri ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, ndërsa grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

“Plagosi me thikë një 19-vjeçar, falë reagimit të menjëhershëm të shërbimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 2, kapet dhe shoqërohet në komisariat autori i dyshuar.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 pas informacioneve të marra për një konflikt me mjete prerëse në Komunën e Parisit, gjatë të cilit shtetasi A. B., kishte goditur me mjet prerës shtetasin E. T., 19 vjeç, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e autorit të dyshuar dhe vënien e tij përpara përgjegjësisë ligjore.

Në vijim të veprimeve u bë shoqërimi i autorit të dyshuar shtetasit A. B., 20 vjeç, banues në Tiranë, i cili gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës shtetasin E. T.

Si pasojë e konfliktit, shtetasi E. T., është dëmtuar dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga