LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfshihen nga flakët parcelat në Kuzum Baba/ Dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

10 Qershor 2023, 16:20, Kronika CNA

Përfshihen nga flakët parcelat në Kuzum Baba/ Dyshohet për

Një vatër zjarri është përhapur ditën e Vlorë në Kuzum Baba të Vlorës.

Mësohert se flakët kanë përfshirë disa parcela me ullinj dhe po përhapen me ndihmën e erës.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se kemi të bëjmë me një zjarrvënie të qëllimshme.

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për vënien nën kontroll dhe shuarjen e flakëve, të cilat ndodhen shumë pranë banesave./ CNA.al

Lajmet e fundit nga