LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërcënoi me pushkë xhaxhanë e tij/ Arrestohet 29-vjeçari në Shkodër

10 Qershor 2023, 13:13, Kronika CNA

Kërcënoi me pushkë xhaxhanë e tij/ Arrestohet

Policia ka parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti me armë zjarri, në familje.

Blutë janë njoftuar për një konflikt ndërmjet disa familjarëve mund të përshkallëzohej deri në përdorimin e armës së zjarrit dhe menjëherë kanë shkuar në vendngjarje.

Si rezultat i ndërhyrjes së menjëhershme në vendin e ngjarjes, u kap dhe u arrestua në flagrancë shtetasi E. K., 29 vjeç, banues në fshatin Gimaj. Dyshohet se pas një konflikti për motive pronësie, ai ka kanosur me armë zjarri pushkë, xhaxhanë e tij, shtetasin Z. K., 64 vjeç, banues në fshatin Ndërlisaj, Shkodër.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan arma e zjarrit pushkë, disa fishekë luftarak dhe një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa që u gjetën në banesën e 29-vjeçarit.

Ndërkaq, materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga