LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident i rëndë në Rrogozhinë/ Makina përplas dy të mitur e largohet nga vendngjarja

9 Qershor 2023, 21:59, Kronika CNA
Aksident i rëndë në Rrogozhinë/ Makina përplas dy
Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 19:40, në qendër të Rrogozhinës.

Blutë bëjnë me dije se një mjet tip “Ford”, me targë e drejtues ende të paidentifikuar ka aksidentuar dy të mitur 10 dhe 11 vjeç, dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Si pasojë të miturit janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkaq, grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit dhe sqarimin e rrethanave të aksidentit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga