LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasi dy të mitura me makinë e iku nga vendngjarja/ Kapet 59-vjeçari në Kavajë

10 Qershor 2023, 11:54, Kronika CNA
Përplasi dy të mitura me makinë e iku nga vendngjarja/ Kapet
Foto ilustruese

Policia e Kavajës ka vënë në pranga 59-vjeçarin, i cili një ditë më parë, aksidentoi dy të mitura në Rrogozhinë duke drejtuar mjetin tip “Ford”. 

Forcat blu bënë të mundur identifikimin dhe kapjen e drejtuesi të mjetit, i cili pas aksidentit u largua nga vendi i ngjarjes.

Si pasojë e aksidentit të ndodhur rreth orës 19:40 në segmentin rrugor Rrogozhinë-Peqin, mbetën të plagosura dy të mitura 10 dhe 11 vjeç, të cilat ndodhen në spitalin e Durrësit, jashtë rrezikut për jetën.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Kavajë arrestuan shtetasin A. L., 59 vjeç, banues në Peqin, pasi në segmentin rrugor Rrogozhinë-Peqin, duke drejtuar mjetin tip “Ford”, ka aksidentuar dy shtetase të mitura 10 dhe 11 vjeç, të cilat ndodhen në spitalin e Durrësit, jasht rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga