LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk njoftoi shërbimet e Policisë/ Procedohet penalisht mjeku në Dibër

19 Gusht 2022, 12:43, Kronika CNA
Nuk njoftoi shërbimet e Policisë/ Procedohet penalisht mjeku në
Spitali Dibër

Policia ka proceduar penalisht një mjek në spitalin Rajonal të Dibrës.

Dr, me inicialet S.L., mjek roje, nuk ka njoftuar shërbimet e Policisë se është paraqitur në urgjencë, me djegie të rëndë, shtetasja B. M., 74 vjeçe, e cila më vonë ka ndërruar jetë.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Bulqizë referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal për shtetasin S. L., banues në Tiranë, mjek në Spitalin Rajonal Dibër, pasi më datë 11.08.2022, ky shtetas, gjatë kryerjes së detyrës si mjek roje, nuk ka njoftuar shërbimet e Policisë se është paraqitur në Urgjencë, me djegie të rëndë, shtetasja B. M., 74 vjeçe, banuese në Bulqizë, e cila si pasojë e dëmtimeve nga djegia, më datë 17.08.2022, ka humbur jetën. Nga veprimet hetimore ka rezultuar se 74-vjeçarja është djegur aksidentalisht në banesën e saj, nga bombula e gazit që e përdorte për gatim.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga