LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Atentati në Milot/ Zbardhen detaje të reja, 3 autorët kanë qarkulluar disa herë gjatë ditës në zonë

23 Korrik 2022, 08:35, Kronika CNA
Atentati në Milot/ Zbardhen detaje të reja, 3 autorët kanë
Foto nga vendngjarja

Detaje të reja janë zbardhur nga atentati i ndodhur mbrëmjen e së premtes në Milot, ku u vra me armë zjarri 28-vjeçari Klisman Preçi dhe u plagos 46-vjeçari Ylli Brahimi.

Sipas hetimeve mësohet se kanë qenë tre atentatorë, dy prej tyre me armë zbritën dhe qëlluan me breshëri ndaj sheshpushimit të pallatit ku ndodheshin atë moment Ylli Brahimi dhe Klisman Preçi.

Po kështu hetimet kanë zbuluar se atentatorët kishin qarkulluar disa herë gjatë ditës së djeshme në zonë.

Policia ka marrë në pyetje disa persona që mund të kenë dijeni për lëvizjet e viktimave, apo edhe autorëve që mbeten ende të paidentifikuar.

Ndërkohë që janë sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë në zonën përreth vendit të ngjarjes për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të atentatit./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga