LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbeti viktimë e të shtënave në Milot/ Kush është Klisman Preçi, si i shpëtoi atentatit të majit

22 Korrik 2022, 22:23, Kronika CNA
Mbeti viktimë e të shtënave në Milot/ Kush është
Foto nga vendngjarja

Klisman Preçi është viktima e të shtënave me armë të mbrëmjes së sotme në Milot.

Dyshohet se Preçi ka qenë shënjestër e atentatit, ku mbeti i plagosur edhe biznesmeni Ylli Brahimi.

Preçi është një emër i njohur për policinë, pasi dyshohet se ka pasur probleme me drejtësinë në Belgjikë.

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që Klisman Preçi është bërë pre e breshërisë së armëve.

Në 14 maj të këtij viti, teksa ishte duke udhëtuar me një Benz ML në Ishull Lezhë, ai dhe kushëriri i tij u qëlluan nga një Audi e zezë.

Fatmirësisht ata manovruan makinën dhe dolën nga rruga, lëvizje që i shpëtoi jetën nga plumbat. Por vetëm rreth dy muaj më vonë nga kjo ngjarje, ai ka rënë sërish pre e një atentati, por ndryshe nga hera e parë, të shtënat e mbrëmjes së sotme ishin fatale./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga