LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Itali/ Kapet drogë me vlerë mbi një milion euro. Në pranga bashkëshortët shqiptarë

22 Korrik 2022, 17:46, Kronika CNA
Itali/ Kapet drogë me vlerë mbi një milion euro. Në pranga
Foto ilustruese

Policia e Venecias ka vënë në pranga dy bashkëshortët shqiptarë me akuzën e trafikimit dhe posedimit të drogës në qytetin e Mestres. Sipas policisë janë sekuestruar mbi 70 kilogramë drogë përfshirë hashash, kokainë dhe marihuanë. 

Shitja e mallit do t'i kishte fituar çiftit mbi 1 milion euro . Në pamjen e policiëve që po kryenin kontrolle në zonën tregtare të Mestres, çifti u përpoq të ndryshonte drejtimin e udhëtimit, por makina e tyre u ndalua nga policia.

Guardia di Finanza i shoqëroi në shtëpinë e tyre për një kërkim më të plotë. 

Një tjetër makinë është gjetur në oborrin e shtëpisë ku ishin fshehur 20 kilogramë hashash. Gjithashtu, janë konfiskuar rreth 300 gram kokainë që ishte fshehur në tubin e evakuimit të tymit të shtëpisë. 

Në shtëpi janë gjetur edhe çelësat e një depoje tjetër droge, e cila ndodhet pak kilometra më tutje. Këtu u konfiskuan në një dollap 3 kilogramë kokainë , 20 kilogramë marihuanë të organizuar në 18 thasë dhe 27 kilogramë hashash të ndarë në 55 blloqe./CNA.al

Lajmet e fundit nga