LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfshihet nga flakët Krasta e Elbasanit

22 Korrik 2022, 18:58, Kronika CNA
Përfshihet nga flakët Krasta e Elbasanit
Foto ilustruese

Një vatër zjarri është krijuar pasditen e sotme në Krastë të Elbasanit.

Mësohet se flakët kanë përfshirë masivin e pishave dhe disa barishte.

Nga informacionet paraprake, ende nuk raportohet nëse zjarrvënia ka qenë e qëllimshme apo jo.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse, të cilat po punojnë për të vënë nën kontroll flakët./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga