LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

GJKKO lë në qeli Lefter Allën/ Burg dhe për zyrtarët e tjerë të Bashkisë

18 Mars 2023, 13:53, Kronika CNA

GJKKO lë në qeli Lefter Allën/ Burg dhe për zyrtarët e

GJKKO ka vendosur masën “Arrest me burg” për për kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla dhe zyrtarët e tjerë të arrestuar me urdhër të SPAK.

Sipas akuzave të SPAK, Alla ka shfrytëzuar postin e tij si kryebashkiak, ka favorizuar një kompani për të fituar tenderin me vlerë 322 milionë lekë, për ndërtimin e ujësjellësit në Bulqizë.

Kujtojmë se më herët sot në seancë Alla i ka cilësuar akuza politike ato që i janë bërë duke thënë: “Në gjykimin tim më mirë të më thoshin hap krahun, se sa të bëhen këto gjyqe politike”.

Kujtojmë se dy ditë më parë, Rama komentoi tërthorazi arrestimin e Allës, duke i këshilluar të gjejë vetë avokat, ndërsa theksoi se PS nuk ofron shërbime avokatie./CNA

Lajmet e fundit nga