LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pjesë e një organizate kriminale/ Arrestohet 49-vjeçari me qëllim ekstradimi

18 Mars 2023, 09:48, Kronika CNA

Pjesë e një organizate kriminale/ Arrestohet 49-vjeçari me

Seksioni i Kërkimit në DVP Tiranë ka finalizuar operacionin policor të koduar "Catch".

Mësohet se si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi provizor, me qëllim ekstradimin drejt Britanisë, i shtetasit me iniciale M.C., 49 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata District Judge, Stevenge Magistrates Court, ka lëshuar urdhër arresti ndaj tij, për veprat penale “Organizatë kriminale me qëllim trafikun e drogës", dhe "Mbajtja, blerja, shitja, dhe transferimi i produkteve të veprës penale", parashikuar nga Kodi Penal Britanik.

Ndërkaq, Interpol Tirana vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Britanisë./ CNA

 

Lajmet e fundit nga