LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dyshohet se kryente peshkim të paligjshëm/ Bllokohet mjeti lundrues në Vlorë

30 Maj 2023, 15:40, Kronika CNA

Dyshohet se kryente peshkim të paligjshëm/ Bllokohet mjeti lundrues

Bllokohet në gjirin e Vlorës, një mjet lundrues që dyshohet se kryente peshkim të paligjshëm.

Mjeti lundrues tip varkë plastike u konstatua me 2 shtetas në bord, në afërsi të gjirit të Shën Janit.

Gjatë kontrollit rezultoi se nuk kishte dokumentacionin e nevojshëm në bord. Gjithashtu, në një enë termusmbajtëse u gjet një sasi peshku i llojit "Sarmua".

Shërbimet e Policisë Kufitare ndëshkuan me masë administrative 10 000 lekë të rinj, drejtuesin e varkës, shtetasin V. K., si dhe bllokuan mjetin lundrues, deri në sqarimin e plotë të rrethanave të këtij rasti nga përgjigjja e ekspertimit që do të bëhet nga specialistët e Inspektoriatit te Peshkimit Vlorë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga